Мазур Я. С., Яценко А.А., Лисенко Т.О., Сось В. С.

Національний авіацыйний університет

Можливості Adobe Connect Pro для організації дистанційного навчання

 

ВСТУП

Постановка проблеми.

При використанні інформаційних технологій у навчальному процесі важливу роль мають електронні засоби навчання. Створювані спочатку як поодинокі окремими вчителями, електронні засоби навчання завоювали популярність у учнів за рахунок надання їм нових можливостей.

Еволюція інформаційних технологій у навчанні та освіті призводить до інтеграції окремих електронних засобів освіти для вирішення певних педагогічних завдань. Так до інтегрованих електронних засобів навчання можна віднести електронні підручники, електронні навчальні курси, навчально-методичні комплекси тощо.

Поняття дистанційного навчання використовується настільки широко, що в цьому контексті можна говорити про досить великому наборі рішень. Існує безліч технологій і засобів, що генерують контент для систем дистанційного навчання (eLearning) і доступних за допомогою різних технологій. Тому в сучасному розумінні прийнято виділяти наступні напрями систем eLearning за типами їх впровадження:

• віртуальні кімнати (Virtual Classrooms);
• системи швидкого навчання (
Rapid eLearning);
• онлайн навчання;
• мобільне навчання;
• системи підвищення продуктивності на основі
LMS (Learning Management System).

Не дивлячись на велику кількість продуктів на ринку сучасних систем найбільш складною проблемою при організації систем дистанційного навчання слід вважати труднощі формування навчальних і контрольних матеріалів (контенту) систем та керування ним. Діло в тім, що більшість продуктів потребує спеціальних навичок, наприклад, у програмуванні.

Іншими словами, мова йде про зручність використання любої програмної системи. У зв’язку з цим має сенс згадати відому фразу Білла Гейтса про створення комп’ютера, яким може керувати будь-яка господиня. У галузі систем дистанційного навчання успішність та масовість їх застосування визначається зручністю для викладача створювати контент системи.

Унікальне рішення Adobe дозволяє створювати контент для кожної з перерахованих моделей впроваджень. Це можливо завдяки простої  архітектурі рішень і ступеня поширення використовуваних форматів і технологій - власне потокового формату відео flv, клієнтських засобів Adobe Flash Player, який встановлений на 98% всіх видів комп'ютерів і мобільних пристроїв у світі. А також - унікальним системам підготовки контенту - Adobe Presenter, Adobe Captivate, яки дозволяють створювати презентації та системи тестування для виконання на сервері Adobe Connect Pro Server і відтворюються Flash плеєром в браузері клієнтського пристрою.

Аналiз лiтератури. В [1, 2, 3]  описано основнi характеристики, функції та докладна инструкцiя із застосування Adobe Acrobat Connect Pro.

Метою цiєї роботи є проведення всебiчного аналiзу програмного продукту Adobe Acrobat Connect Pro,  дослiдження його оснoвних функцiй та характеристик, визначення переваг та недолiків.

 

ВИКЛАД ОСНОВНОГО МАТЕРIАЛУ

Комп'ютерні технології повинні робити електронну освіту цікавою та інтерактивною, а не перетворювати її на повільний і складний процес. Саме тому розглянемо Acrobat Connect Pro, він пропонує зручний інтерфейс і інтерактивні інструменти, що допомагають учасникам засвоювати і закріплювати матеріал, який викладається у віртуальних аудиторіях і на курсах самоосвіти. Більш того, тепер учням подобається цей процес. Тут можна швидко розробляти цікаві курси, використовуючи шаблони і бібліотеку матеріалів, більш ефективно викладати за допомогою інструментів для управління інструкторами і відслідковувати успішність учнів, щоб переконатися в досягненні поставлених цілей. 

        Програмне забезпечення Adobe Acrobat Connect Pro включає інтерактивні мультимедійні інструменти для навчання, доступні самим різним учасникам. Учні можуть проходити різноманітні курси з найбільш зручному для них розкладом.

          В Adobe Acrobat Connect Pro можливо:

• розробляйти цікаві матеріали, не маючи спеціальних навичок програмування;
• використовувати наявні матеріали у форматі
Microsoft PowerPoint за допомогою програмного забезпечення Adobe Presenter;
• створювати інтерактивні навчальні програми та симулятори за допомогою програмного забезпечення
Adobe Captivate8;
• керувати реєстрацією та оповіщенням учнів;
• надавати учням можливість самостійної реєстрації через онлайновий каталог;
• реалізовувати підтримку різноманітних стилів навчання;
• оцінювати ефективність матеріалів за допомогою звітів про навчання;
• відстежувати результати окремих учнів.

Програмне забезпечення Adobe Acrobat Connect Pro дозволяє викладачам і інструкторам залучити й утримати увагу учнів і забезпечити закріплення знань, роблячи навчальні матеріали цікавими та інтерактивними. Тут можливо швидко створювати онлайнові аудиторії з налаштованим зовнішнім виглядом і матеріали, які можна використовувати повторно. Також навіть можливо надавати учням звукові матеріали, відеоматеріали та інтерактивні симулятори, реалізуючи підтримку різноманітних стилів навчання:
проведення курсів Adobe Presenter у віртуальних аудиторіях;

• забезпечення інтерактивності в доступних для завантаження збережених курсах;
• налаштування зовнішнього вигляду кімнат для навчання і зберігання їх як шаблони для багаторазового використання;
• використовування приватних аудиторій для дискусій;
• надання всім учням можливості практикуватися одночасно.

Adobe Acrobat Connect Pro - це рішення, що дозволяє проводити віртуальні конференції з голосовим і відеозв'язком, а також можливістю показувати презентації та інші мультимедійні матеріали. Користувачам не доведеться встановлювати нові програми, так як рішення працює на будь-якій операційній системі.

Adobe Acrobat Connect  Pro пропонує учасникам віртуального спілкування наступні можливості:

• організація інтерактивних веб-конференцій;
• організація курсів дистанційного навчання;
• створення віртуальних переговорних кімнат;
• зручний і швидкий обмін документами і матеріалами будь-якого формату, включаючи презентації ;
• управління робочою областю:  поділ вікон, завантаження програм;
• управління доступом до робочого столу і додатків інших учасників;
• управління аудіо-і відеозв'язком, дошкою повідомлень та коментарів;
• запис зустрічей і презентацій з можливістю відтворення та редагування;
• створення докладних звітів;
• створення користувацьких вікон опитування, виставлення оцінок, встановлення атестаційного критерію;
• участь у роботі системи без встановлення додаткових програмних модулів.

 

 

ВИСНОВОК

Можна стверджувати, що Adobe Acrobat Connect Pro  дозволяє значно спрощувати процес створення систем дистанцийного навчання. 

Таким чином, в роботi наведенi основнi характеристики Adobe Acrobat Connect Pro такі як:

Доступноcть. Не вимагає установки спеціального програмного забезпечення. Досить наявності стандартного веб-браузера і flash-плеєра на локальному комп'ютері.

Інтерактивність. Може використовуватися як для зустрічей у вузькому колі, з невеликою кількістю учасників, так і для масштабних конференцій (до 2500 учасників). Учасники діляться на три категорії: ініціатор, презентатор і слухачі.

Ініціатор - спочатку запрошує користувачів і може передавати право виступу різним слухачам.

Презентор - може зробити видимим для слухачів весь свій робочий екран або окремий додаток, а також транслювати голос.

Слухачі - можуть задавати питання всім іншим або особисто, а також сигналізувати про стандартні проханнях - поставити запитання, говорити голосніше і т.д.

Зручність використання. Інтерфейс інтуїтивно зрозумілий і не переобтяжений великою кількістю кнопок і складним меню. Інфраструктура рішення також проста і абсолютно прозора (не видно) користувачам. Зображення і звук у синхронному вигляді передаються як потокові відеофайли, які формуються на сервері Adobe Acrobat Connect Server.

 

ЛIТЕРАТУРА

1)http://supportio.net.ua/files/Acrobat%20Connect%20Pro%20Product%20Line%20Solution%20Brief.pdf

2)http://supportio.net.ua/files/connectpro_7.5_help.pdf

 

3)http://www.adobe.com/ru/