Виконав: Шуміла А. І. ЕП- 05 – Б

Керівник: Нестерова Н.А.

ІННОВАЦІЙНИЙ ШЛЯХ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВА

ТОВ “ЮНІТ- ТОРГ”

 

Актуальність теми дослідження полягає в особливій ролі ресторанних послуг в сучасному суспільстві. Ресторанний бізнес -  одна з сучасних галузей індустрії гостинності, що перспективно розвиваються. Люди приходять в ресторан не тільки покуштувати  вишукані блюда, але і відпочити, отримати естетичне задоволення і просто поспілкуватися один з одним. Досягнення успіху  в розвитку будь-якого бізнесу залежить від безлічі чинників. Будь-яка організація в сучасних економічних умовах стикається  з проблемою залучення додаткових фінансових коштів. Існуючи в умовах постійних змін, підприємствам доводиться приймати  безліч фінансових рішень, щоб забезпечити своє зростання, включаючи планування нових виробництв, введення різноманітних  інновацій які сприяють досягненню основної мети діяльності підприємств ресторанного бізнес.

Підприємство ТОВ “Юніт-торг” (“Добрий Шубін”) займається ресторанним бізнесом. Основними видами діяльності є виробництво товарів, їх продаж  та надання всіх необхідних умов та послуг для їх споживання відвідувачами у самому закладі. Підприємство за ознакою відноситься до малого бізнесу і має лише одну бізнес одиницю.

Місією підприємства є виробництво якісних, смачних, неповторних страв. Створення власного якісного живого пива. Реалізація цієї продукції відвідувачам за помірні ціни.

Підприємство ТОВ “Юніт-торг” завжди йшло в своєму розвитку інноваційним шляхом. Перший інноваційний крок підприємства було впровадження особливої системи подання пива відвідувачам. Кафе завжди приділяло увагу якості та асортименту пива яке воно надавало відвідувачам. Відомо, що найкраще пиво зберігає свої властивості знаходячись в бочках, так званих “кегах”. Саме у зв’язку з цим кафе пропонувало відвідувачам тільки пиво в кегах. Значна увага приділялась асортименту пива. Підприємство пропонувало 8 видів пива, таких як: Оболонь світле, Чернігівське світле, Балтика 3, Балтика 0, Туборг Грін, Стела Артуа, Старобрамен, Крушовіца світле та темне. Новацією стало для підприємства створення в одному з залів особливої системи подання пива. Було створено спеціальну кімнату в який стояли кеги з пивом марки Оболонь світле, Чернігівське світле. Всі кеги з’єднувались єдиною системою, яка була підключена до балонів з вуглекислим газом. Ця система поділялась на дві трубки які були виведені к кожному столу в залі. На столах були встановлені по 2 крани і лічильники пива. По цих трубках з спеціальної кімнати подавалось пиво безпосередньо к столу і кількість налитого пива клієнтами нараховувалось лічильниками. Таким чином відвідувачі самі могли визначатись з кількістю налитого пива та отримували це пиво найсвіжішим.

Економічний ефект був колосальний. По-перше підприємству більше не потрібно було закупати пиво малими партіями та зберігати їх на складі. По- друге пиво мало ціну у 12 грн за літр при ринковій ціні на нього в 4 грн 50 копійок за літр. Підприємство купуючи пиво великими партіями у крупних дистребьюторів пива мало значні знижки і покупало пиво по ціні 3 грн 50 копійок за літр. Отже:

П за літр пива = 12-3,5= 8,5 грн,

де П- прибуток від реалізації 1-го літра пива.

Підприємство мало прибуток в розмірі 8,5 грн за літр пива, що складає майже 250% прибутку від реалізації. Окрім того підприємство отримало стійку, просту і якісну систему придбання і реалізації пива.

Наступним рішучім кроком в проваджені інновацій на підприємстві ТОВ “Юніт-торг” (“Добрий Шубін”) стало придбання власної малої приватної пивоварні у 2007 році. Обладнання було придбане в Угорщині і встановлене угорською фірмою. Пивоварня була встановленна в одному з залів закладу Метою такого кроку було створення атмосфери для відвідувачів, яка б надавала уявлення, що відвідувач сидить в пивоваренному цеху і п’є тільки зварене пиво. Вартість обладнання склало 250 тисяч євро. Його перевезення, встановлення та наладка коштували закладу ще 10 тисяч євро. Загальна сума витрачених коштів на впровадження інновації склало 262 тисячі євро.

Сс пивоварі = Ц обладнання + Ц установки + Інші витрати

Сс пивоварні= 250 + 10+ 2= 262 тис євро ,

де  Сс пивоварні- повна вартість придбання і введеня в експлуатацію  пивоварні

        Ц обладнання - вартість обладнання пивоварні

        Ц установки – вартість перевезення і установки обладнання

Курс євро на час придбання обладнання складав 7,3 грн за 1 євро, отже

    Сс пивоварі в національній валюті склало = 262*7,3= 19126000 грн

Підприємство після встановлення і організації виробництва, почало варити власне живе пиво, яке подавалось клієнтам по вже згаданій вище системі. С початку клієнтам було запропановано 2 сорти пива Біркрафт світле і Біркрафт темне. Згодом кафе стало пропонувати гостям ще 3 сорти пива: пшеничне, янтарне і мюнхенське. Аналізуючи якість пропонованого пива треба сказати, що воно мало високий рівень якості. За загальними головними критеріями якості живе пиво кафе Добрий Шубін, превосходить навіть такі марки пива як Крушовіца, Варштайнер, Старобрамен, Стела Артуа та Козел. Вже в перший рік свого існування пови, що створюється в приватній пивоварні зайняло призові місця в Московській виставці пива та отримало золото та срібло по  показникам якості на конкурсі пива в Сочі. Єдиним недоліком цього пива є саме його якість та натуральність. Живе пиво має малий термін зберігання  після того як воно було розлито по пляшках. Термін зберігання такого пива не більше 7 днів.  Тому підприємство реалізує його тільки в кафе і на замовлення у малих партіях.

Говорячи про економічний ефект треба зазначити, що підприємство після створення власного пивоварного заводу відмовилося від продажу в кафе пива інших виробників. В кафе реалізується тільки власні 5 сортів пива. Це дало змогу з економити гроші на придбані пива у посередників, спростило систему закупівель та звільнило значні площі на складі кафе.

Собівартість 1 літра власного пива Біркрафт складає близько 5 грн. На даний час підприємство реалізує 1000 літрів пива за тиждень, в літній період кафе планує реалізовувати 1500 літрів пива. Ціна пива на даний момент в кафе складає  36 грн за 1 літр. Отже:

ВР = Vср * Цп = 1250 * 36 = 45000 грн, 

де      ВР – виручка від реалізації пива за тиждень

         Vср – об'єм продажу пива в середньому за тиждень

          Цп – ціна пива ринкова за 1 літр

        Vср = (Vл + Vз) / 2 = (1500+1000) / 2= 1250 літрів,

        де      Vл – об'єм продаж пива в літній період

                  Vз - об'єм продаж пива в зимовий період

П = ВР – Сс - В = 45000 – 6250- 120 =  38630 грн  ,

        де  Сс – собівартість реалізованого пива за тиждень

              В – інші витрати на виробництво та обслуговування обладнення

Сс = Vср * Сс л = 1250 * 5 = 6250 грн ,

де   Сс л – собівартість літра пива.

Отже знаючи вартість обладнання пивоварні та його установки та прибуток тижневий від реалізації пива можна визначити термін за який воно окупиться.

По = Сс пивоварні / П = 19126000 / 38630= 495,1 тижнів

По = (495,1 * 7) / 365 = 9, 5 року.

Таким чином зробивши розрахунки можна сказати, що підприємство ТОВ “Юніт-торг” (“Добрий Шубін”) окупить свою інновацію через 10 років. Враховуючи те, що прибуток від продажу пива є не основним, то срок в 10 років є прийнятним для підприємства. Підприємство реалізує якісне і смачне  пиво і отримує стабільний високий прибуток.

Ефективна діяльність підприємств в довгостроковій перспективі визначається прогнозом розвитку наукоємкого виробництва і інвестиціями в їх інноваційну діяльність. Комплекс питань, пов'язаних із здійсненням інноваційної діяльності фірми вимагає досить глибоких знань теорії і практики формування цілеспрямованого і збалансованого інноваційного проекту, всебічної експертизи окремих об'єктів передбачуваного інвестуванням. Підприємство ТОВ “Юніт-торг” (“Добрий Шубін”) завжди йшло в своєму розвитку інноваційним шляхом. Намагаючись бути першим і впроваджуючи новітні ідеї підприємство отримало стійкі позиції на ринку Донецька. Впровадження інновацій  дало змогу підприємству отримувати прибуток в теперішній час і бути впевненими в своїй майбутній діяльності. Воно довело, що успіх підприємства безпосередньо залежить від впровадження інноваційних технологій.

 

Список використаної літератури

1. Інформація з підприємства ТОВ “Юніт-торг”