Імідж it огранізації

 

Куди б ми не йшли, репутація наша - неважливо,

хороша чи погана, - обов'язково нас випереджає.

 

Філіп Дормер Стенхоп, граф Честерфілд

 

Основним активом бізнесу в сфері інформаційних технологій є персонал - його професіоналізм і гнучкість мислення. Лояльність талановитих, амбітних і динамічних працівників інтелектуальної праці безпосередньо відображається на вартості бізнесу. Тому залучення і утримання таких співробітників - одна з найбільш важливих і складних завдань в ІТ-індустрії.

Для вирішення цього завдання ейчари виробили кілька підходів; найбільш глобальний - формування позитивного іміджу компанії як роботодавця. В даному випадку можливість зробити кар'єру в організації стає «продуктом», який «купує» хороший працівник.

Що таке імідж? У перекладі з англійської це слово означає «образ». По суті, імідж - це якась оболонка, яка створює у людей яскраве емоційне враження, якого потребує його носій. На ринку праці у компанії завжди є імідж, незалежно від того, докладає чи ні організація будь-які зусилля для його формування. Якщо створення образу пущено на самоплив, тоді він складається стихійно, виключно з інформації, поширюваної справжніми, колишніми чи потенційними співробітниками компанії.

В ІТ-секторі працюють люди, для яких інформація - засіб і предмет праці, тому за своїм іміджем ІТ-компанії пильно стежать. Підтримання привабливого образу - процес дуже складний. На сьогоднішній день конкуренти змагаються між собою у створенні витончених «приманок» для вимогливих кандидатів - від введення нових пунктів в і без того привабливий соцпакет до повного ребредингу для формування нового образу компанії-команди. Однак таке щільне інформаційний тиск на шукачів має зворотний бік: потенційні працівники перестають бачити відмінності між гравцями ринку.

Якщо в компанії є власна PR-служба, то менеджер по персоналу тісно взаємодіє з нею, створюючи цілісний образ хорошого роботодавця як для зовнішніх, так і для внутрішніх зацікавлених груп. Якщо ж окремої PR-служби немає, то її функції бере на себе HR-департамент, зрозуміло, за участю лінійних менеджерів.

 

У тих організаціях, де питанням внутрішнього PR приділяють належну увагу, як правило, успішніше вибудовується система мотивації співробітників, топ-менеджери доносять важливість дотримання стандартів роботи до кожного співробітника. Причому вони мають можливість впливати не директивно (що в нашому професійному середовищі практично марно), а використовуючи більш тонкі «настройки».

Грамотно побудований внутрішній PR скорочує фінансові витрати компанії на рекрутинг, допомагає захистити свій кадровий потенціал від хедхантерів конкурентів, робить співробітників провідниками корпоративної культури зовні

 

Розробка і реалізація іміджевої стратегії вимагають чіткого плану дій. Процес планування складається з наступних етапів:

 

·       оцінка поточної ситуації;

·       постановка цілей;

·       вибір цільових аудиторій;

·       вибір методів реалізації плану;

·       бюджетування;

·       оцінка результатів.

 

План робіт з поліпшення іміджу може виглядати так:

 

·       Визначити позицію компанії на ринку праці в даний час.

·       Провести дослідження ринку праці та визначити цільову групу фахівців, в залученні яких компанія зацікавлена. Загальні завдання дослідження включають в себе моніторинг основних очікувань, відстеження думок, виявлення «лідерів думок», визначення характеристик різних цільових груп, виявлення проблем.

·       Оцінити відмінності між сформованим образом компанії та бажаним.

·       Визначити складові «ідеального роботодавця» для представника обраної цільової групи.

·       Провести PR-аудит для виявлення розривів між «ідеальними» / бажаними та реальними складовими іміджу роботодавця.

·       Скласти план дій по усуненню цих розривів.

·       Провести моніторинг ринку праці після проведення заходів по поліпшенню іміджу і дати оцінку ефективності виконаних робіт.

 

Після того як кінцевий пункт плану реалізований, роботу над удосконаленням іміджу потрібно починати спочатку, адже це циклічний процес.