Экономические науки/6.Маркетинг и менеджмент.

 

 

 

Барбуль К.О

Дніпродзержинський Державний Технічний Університет, Україна

 

 Шляхи збільшення прибутковості брокерської компанії

 

Основною проблемою сучасних компаній, що надають брокерські послуги є неможливість подальшого їх розвитку на території України. Це зумовлено тим, що сучасні методи залучення клієнтів втрачають ефективність, тобто всі джерела інформації перенавантажені рекламою і споживачі вже не мають до неї довіри. Використання брокерськими компаніями однакових методів реклами (рекламні ролики на телебаченні, зовнішня реклама, реклама в газетах та Інтернет ресурсах) призводить до посилення конкуренції.

На даний час ця проблема не є дослідженою. Це зумовлено, також, небажанням компаній ризикувати існуючим положенням та використовувати не перевірені часом методи. Також не має жодної публікації, що б висвітлювала дану проблему.

Основною метою дослідження був пошук шляхів залучення нових клієнтів, тобто збільшення прибутку компанії, а також збільшення рівня задоволеності клієнтів без матеріальних втрат з боку самої компанії та ризику втрати існуючих позиції в рейтингу.

Дослідження даних проблем діяльності було проведене на базі Дніпродзержинського філіалу компанії ТзОВ FxCompany, що надає консультативні послуги та є одним з лідируючих біржових операторів. Дохід компанії складається з двох статей: сплата клієнтів за консультаційні послуги; сплата за здійснення угод на міжнародному валютному ринку та фондових ринках США (спред). Рентабельність компанії на 2010 рік становила 83,5% - це високий показник для консалтингової компанії, адже компанії, що займаються аналогічною діяльністю мають показники до 25%.

Аналіз організації управління на підприємстві показав, що  структура управління лінійна. Керівник використовує адаптивну систему управління. Є декілька груп клієнтів компанії: учні на безоплатних лекційних заняттях; учні, що проходять практичні заняття (оплатні консультації); трейдери, що працюють з власними грошовими коштами; трейдери, що працюють з грошовими коштами інвесторів; інвестори. Аналіз кількості клієнтів за чотири роки (рисунок 1) показав, що кризова ситуація мала невеликий вплив на кількість клієнтів та не мала великого негативного впливу на доходи компанії.

Рисунок 1 – Динаміка кількості клієнтів компанії

Аналіз руху робочої сили на підприємстві показав, що плинність кадрів на підприємстві фізична. Коефіцієнт обороту з приймання, коефіцієнт обороту зі звільнення, коефіцієнт загального обороту та коефіцієнт плинності кадрів дорівнюють 0% за 2010 рік. Отже організація управління на підприємстві знаходиться на високому рівні.

Аналіз технічного рівня підприємства показав, що компанія використовує новітнє обладнання для прийому-передачі даних. Все обладнання було придбане в 2010 році і коефіцієнт амортизації на кінець року становить 0,85. Також використовується програмне забезпечення Meta Quotes Software Cоrporation під назвою MetaTrader4, що на даний час є найліпшим терміналом для здійснення угод на міжнародних валютних ринках та фондових ринках США, має повний набір фінансових інструментів; математичних індикаторів; осциляторів.

Аналіз показників діяльності компанії показав, що одна з основних статей доходу компанії напряму залежить від бажання клієнтів здійснювати угоди на ринку. Було проведене дослідження в вигляді усного опитування існуючих клієнтів і виявлено, що для того щоб активніше здійснювати угоди клієнтам потрібно: мати більше впевненості у прийнятих рішеннях; мати більшу контрольованість дій; мати «погляд зі сторони» на власні помилки, та їх аналіз.

В роботі запропонована нова посада “криза-менеджер” для здійснення контролю та надання додаткових консультацій клієнтам компанії. Оплата праці у криза-менеджера передбачена відрядна і залежить від кількості прибуткових угод клієнта.

  Для визначення готовності клієнтів компанії до використання послуг криза-менеджера було проведене опитування 96 клієнтів компанії та методом статистичних угруповань було виявлено, що 60 клієнтів мають бажання скористатися цими послугами.

Було досліджено об’єм грошових коштів, що всередньому виводиться на ринок за місяць одним клієнтом і виявлено, що він становить 2,67 лота, а кількість прибуткових угод становить 50% від їх загальної кількості. Шляхом експериментального введення посади було виявлено, що протягом двох місяців роботи з рахунком клієнта кількість прибуткових угод зросла на 30%, а це 65% від загальної кількості угод, а об’єм виведених коштів на ринок за місяць становив 16,9 лота, що на 633% більше ніж середні показники.  З цього можемо дійти висновку що доходи компанії від спреду також зростуть. Також рівень задоволення клієнтів зросте, та зросте рівень довіри компанії.

Отже маємо такий бажаний розвиток компанії. Надалі розглядається можливість у філіалу перейти на інший рівень роботи, а саме організація власного біржового оператора з можливістю виводу грошових коштів на міжбанківський валютний ринок та фондові ринки США через провідні банки світу. Це дасть можливість додаткового розвитку на території України та за її межами, а також дасть можливість спростити умови торгівля для клієнтів, що також буде мати позитивний вплив на роботу компанії.