ПОЛІТОЛОГІЯ (чи  культурологія)

На конф. 25.07.2010 «Прикладные научные разработки»

       

 

Виходець О.М.

Одеський інститут підприємництва та права

КОНЦЕПТУАЛЬНІ ЗАСАДИ ПОЛІТИЧНОЇ КУЛЬТУРИ  ЗМІ

          Політичну культуру ЗМІ слід розглядати в двох аспектах – внутрішня та зовнішня. Внутрішня – це культура створення інформаційного чи публіцистичного матеріалу для подальшого тиражування. Зовнішня – це культура тиражування та збуту видавничих матеріалів.

       До сього часу культурологи вважають, що є культура організаційна і окремо культура корпоративна. Не приймається до уваги, що ці культури пов`язані ідеологічними засадами. Що стосується  ЗМІ – слід вважати тут є една культура – організаційно-корпоративна. Під організаційною культурою слід розуміти культуру внутрішню, пов`язану зі створенням інформаційно-публіцистичного матеріалу для подальшої публікації. Зовнішня культура – це видання та збут матеріалів.

       Для ілюстрації  цього на рис.1 наведено блок-схема організаційно-корпоративної  культури  ЗМІ.

.              Як можна побачити з цього рис. головна позиція – це ідеологія та кваліфікація, котра залежить від освіти. Поєднання факторів, наведених на блок-схемі і формує «обличчя» журналіста. Але є і другорядні фактори, наприклад, культура зовнішнього вида, культура фотографування, культура користування офісною технікой. Ці фактори не є такими значними. Але без них неможливо собі уявити реального журналіста 

   В основі соціальних комунікацій, складаючи ідеологію суспільства, знаходяться міжособні соціальні комунікації громадян, які формуються , також,  і під впливом ЗМІ.

          Втілення в життя теорії комунікації з орієнтацією на культуру та перейменування ЗМІ в ЗМІК надасть таки переваги:

 

 

              Рис. 1.  Блок-схема організаційно-корпоративної

                              культури  ЗМІ.

 

       -  більше поєднання інформації з соціальною комунікацією,

- інформація буде менш іскажатуватися за рахунок пліток, чутків,

  міжособих відносин,

- підвищиться вплив психології, соціології, культурології,

- менш буде цінуватися влада авторитету, яка не завжди надає можливості  

  рядовим працівникам розкрити свої здібності та таланти,

- будуть отримані важелі для підвищення різнопланової культури,

- будуть створені нові умови для зворотнього зв’язку, тобто від читачів до

   журналістів та редакторів за рахунок збутових видань та листів до

   редакції. Бо інформація значно менш бідує в зворотному зв’язку, ніж 

   питання соціальної комунікації,

- соціальні комунікації зроблять інформацію більш певною. Якщо  ЗМІ  має головним напрямок в інформаційно-комунікаційній діяльності, то ЗМІК  в своїй діяльності за основу бере діяльність комунікаційно-інформаційну.

     Концепція культури українського  З М І полягає в поширеним, рітмічним розповсюдженям, за доступний кошт для різних прошарків населення, зроблених на високім поліграфічним рівні інформаційно-публіцистичних матеріалів – для впливу на свідомість людини з метою виховання моралі, чесності, нравственісті, патріоизму, законослухняності, працелюбності та пррацездатності, формування доброзичливих взаємовідносин в суспільстві, шанування старих-жінок-інвалідів-хворих, прагнути до нових знань і намагатись постійно підвищувати свою квалфікацію, підтримувати державну політику та владу, брати участь в демократизації суспільства, розумно виховувати молоде покоління, з повагою відноситись до літератури, мистецтва, релігії.

     В культурі укрїнського  З М І не може мати місце вплив на підсвідомість людини, а також проява шовінізму, неповаги до культури інших держав та народів.

    

Література.

1. Алексеева Т.А. / Справедливость как политическая концепция:- М.;-2001

2. Виходець О.М.  /Засади культури організації:-Одеса;-Олтех;-2008;-140 с.

*