Дремухи М.О.

студентки 4-го курсу

Дніпропетровського Університету Економіки та Права

 імені Альфреда Нобеля

Сучасні види радіореклами

 

Радіореклама сьогодні є дуже популярною, адже дозволяє за мінімальні гроші забезпечити високий рівень охвату аудиторії.

Мобільність, гнучкість і дешевизну радіо високо цінують рекламодавці. Ефективність хвилинного радіоспоту складає приблизно 75% ефективності стандартного 30-секундного телеролика. Притому, що ціна радіореклами значно менше ціни на телевізійну рекламу.

Радіореклама є дуже вдалим засобом передачі інформації і має багато переваг:

-                     дає добрі результати навіть для відносно невеликого бізнесу;

-                     дозволяє впливати на визначений тип аудиторії;

-                     зробити рекламний радіоролик досить просто і недорого, більше того, це досить цікаво;

-                     доносить рекламу до людей активних, таких, що переміщаються, що дозволяє працівникам роздрібної торгівлі буквально витягувати клієнтів з машин;

-                     радіо - один з найбільш інтимних засобів масової інформації. Це цінна для рекламодавця якість;

-                     реклама по радіо прекрасно створює навколо подій (відкриття нового магазину, розпродаж, спеціальні пропозиції) атмосферу урочистості і актуальності;

-                     легко внести зміни як в текст реклами, так і в план її звучання в ефірі;

-                     радіоаудиторія зазвичай дещо молодше, ніж типові читачі газет, і тому більше охоче купує нові товари і послуги.

Разом з тим, в сучасному інтернет-світі радіорекламі притаманні і певні недоліки:

-                     деякі радіослухачі перемикають приймачі з однієї станції на іншу буквально щохвилини і особливо не люблять блоки реклами і оголошень;

-                     якщо рекламний ринок великий, то ефірний час може бути дуже дорогим.

Розрізняють декілька видів радіо-реклами :

1)                 пряма реклама на радіостанції у рамках звичайної рекламної паузи;

2)                 спонсорство радіопрограм;

3)                 соло-споти;

4)                 іміджеві блоки усередині музичного ефіру;

5)                 репортажі і "прямі" включення у поєднанні з розміщенням звичайних роликів;

6)                 ігри і вікторини з розіграшем призів;

7)                 нформаційні повідомлення в новинних випусках і тематичних програмах.

Рекламні ролики на радіо треба ставити у той час, коли почувших цю рекламу буде більше. А саме, зранку, коли велика кількість людей їде на роботу в маршрутних таксі, і увечері, коли ці ж люди повертаються додому. Удень ефективність радіо реклами дещо знижується, адже у працюючих ( а це більшість населення) людей,знаходячись на роботі, слухати радіо часу немає.

У 2004 році Авторадіо прийшло до України. Музичний формат - АС (домінує радянська  музика, менше західної.) Основна аудиторія авторадіо: чоловіки у віці 25-45 років з середнім і високим доходом.

«Дискотека 80х» - це розважальна музична програма, з чудовою підбіркою кращої музики у стилі «диско», яка за короткий період часу зуміла завоювати найчисленнішу слухацьку аудиторію в Україні. Запальна музика, найвідоміші зарубіжні і вітчизняні виконавці (чиї імена давно вже стали частиною нашого життя) і істинно народні хіти перевірені часом, являють собою воістину барвисте радіо-шоу.

Саме тому, що «Дискотека 80х» є однією з найпопулярніших розважальних шоу, реклама в програмі є найуспішнішою. Охват цільової аудиторії дуже великий. Шоу виходить у суботу та неділю З 18:05 до 24:00 годин, протягом кожної  години трансляції – 4 рекламних виходи. Один - на початку кожної музичної години. Три виходи - на 15, 30 і 45 хвилині. Хронометраж одного виходу - до 10 секунд. Кількість рекламної інформації в одному виході – до 20 секунд, впродовж всієї програми (6 годин ефіру за один день) – 24 лайнери, впродовж місяця - 8 програм. Кількість анонсів за тиждень - 30. І тому такі рекламні ролики є найефективнішими,вони короткі,не заставляють перемикати на інші FM – станції і дуже добре запам'ятовуються слухачем.

Зараз радіо є одним з наймасовіших по аудиторії засобів поширення інформації, тому що за невеликий кошт дозволяє донести до потенційного клієнта рекламу того чи іншого товару або послуги.. Найвигідніше розміщати рекламу у перервах якоїсь популярної програми чи музичного шоу (як це робить Авторадіо у розважальному шоу «Дискотека 80х»)тому що більша вірогідність, що вона буде почута великою кількістю слухачів.