Секція: будівництво та архітектура

Номер підсекції:1.

 

Опора протяженних споруд для основ, які деформуються.

 

По гірсько-геологічних дослідженнях приблизно третя частина суші Землі має потенційну нагоду для розвитку карстових процесів. На 60% території України можливо поверхневе карстопроявленя. Територія України є унікальним районом, в якому були представлені майже всі існуючі типи інженерно-геологічних умов будівництва

По характеру дії на будівлі і споруди карстобезпечне підстава при прояві поверхневих форм має схожість з такими регіональними умовами, як території що підробляються. Крім схожості є також і принципові відмінності аналізованих явищ, до яких в першу чергу відноситься локальний характер осідань земної поверхні при прояві поверхневого карсту.

У зв'язку із збільшеною необхідністю раціонального земле - користування, будівництву на закарстованних територіях надається велике господарське значення.

Освоєння закарстованних територій викликає необхідність вдосконалення відомих і розробки нових конструктивних рішень будівель і споруд і вивчення їх напружено-деформованого стану при карстопроявленні

Опора має відношення до будівництва та може бути використаний при будівництві протяжних споруд на просідаючих основах.

  В основу покладено завдання автоматичного збереження проектної позначки колони протяжної за планом споруди за умов деформування основи.

  Це завдання вирішується таким чином, що в опорі протяжних споруд для основ, які деформуються, передбачені фундаменти 2, встановлені на їх колони 3, кожна колона у фундаментній частині має телескопічну насадку 1, нерухома частина якої закріплена на фундаменті, а верхня частина нерухомо зєднана з нахиленим стрижнем 6 одним кінцем, інший кінець стрижня – рухомо з одним кутом прямокутного трикутника 7, другий кут трикутника закріплений  рухомо з опорою 8, яка встановлена на не просідаючій основі, третім кутом трикутник зєднаний з пластиною 5, яка на одному кінці має кут β та переміщується в горизонтальному напрямку, завдяки цьому пластина змушує колону, на якій нерухомо закріплений штифт 4, рухатися вгору (рис 1).

Величина кута β залежить від співвідношення катетів жорсткого трикутника.

Автоматична система розміщена між кожною парою суміжних колон.

Використання винаходу забезпечить автоматичне зберігання проектної позначки колони продовгих споруд для основ, які деформуються, за умов, коли аби опора, яка знаходиться між колонами, не потрапила до зони просідання.

 Застосування винаходу дозволить інтенсивно освоювати території, на яких можливі локальні деформування основі, з метою будівництва споруд протяжних за планом.

На даний винахід отримано Патент України. Автор сподівається на співробітництво з тими, кого зацікавила   автоматична опора протяженних споруд для основ, які деформуються.

 

 

   Рис. 1.1 – телескопічна насадка, 2 - фундаменти, 3 - колони, 4 – штифт, 5 - залізна пластина, 6 – стрижень, одним кінцем, 7 - прямокутний трикутник, 8 – опора.

 

Автори:  Кухар Ганна Володимирівна

№тел. 80958423604

Електронна адреса: donnasa.patent @ emal.ru