Экономические науки

                                                                            6.Маркетинг  и менеджмент

 

 

Виходець О. М

Одеська філія Європейського університету

Про взаємозв`язок корпоративної культури керування з      організаційною

 

   1. Виховання культури менеджмента є однією з найгостріших соціальних проблем, незважаючи на велику увагу, що приділяється керівництвом, законодавством та неурядовими організаціями.

           2. Термін корпоративна культура менеджмента з явився відносно нещодавно. Під цим слід зрозуміти уявлення співробітників відносно того що можна робити в організації  [1, с. 27], а чого не можна.Тобто, корпоративна культура, з одного боку – це загальна, громадянська та національна культура; а з другого боку – традиції праці та співвідношень, посиленними ергономічними факторами і матеріальним заохоченням.

           3. Але, також існує поняття організаційної культури керування, яка визначається  [2, с.1] в вигляді складної системи різноманітних якостей, куди входять моральні риси, освіта, духовні потреби, естетика зовнішнього вигляду менеджера і його офіса, уміння поводитися. І все це на тлі знання і розуміння Правил внутрішнього распорядку. Становлення організаційної  (менеджерської) культури здійснюється не тільки в процесі виховної роботи співробітниками фірми: істотне значення має і самовиховання людини.

   4.Під організаційною  культурою слід розуміти оснований на виробничій дисципліні комплекс досягнень в галузі комунікабельності співробітників, з урахуванням розумної поведінки їх, взаємодопомозі та по якісному виробництву товарів та послуг [.3,с.556]

              5.На рис. 1 наведено модель формування загальної культури, на якої бачимо місце корпоративної культури  в структурний схемі.Корпоративная культура – це уявлення персоналу про те, що можна і чого не можна робити в організації. Це індікатор стану олрганізації. регулятор взаємовідношень між фірмой, співробітниками, кліентами, партнерами.

 

                   Рис. 1 Стркуктура загальної культури керування.

    6.Концепція теорії корпоративної культури менеджменту полягнає в тому, що розглядається мнеогофакторна система, де операційною функцією являється самодисціпліна. Тобто, культура управління, в значній мірі, залежить від внутрішніх потреб керівника та його здібностей, уміння дотримуватись баланса зацікавленностів підприємства та особистостей, а саме

                      С Д   = Σ   З ф +   З п  + Зкл                      (.1)

Де :        С Д      - самодисціплина,

                   Зф       - інтереси підпариємства,

                   Зп     - інтерес персони.

                   З кл – інтерес кліентів (партнерів)

    7.Концепція теорії організаційной культури[3]управління теж полягає в тому, що головною функцією теж є дисціпліна, яка, в значній мірі,   залежить від внутрішніх потреб керівника, його здібностей, уміння дотримуватьсь баланса зацікавленності підприємства та співробітників6

          С Д   =         Зф     +     Зп                                       (2)

      8. Ця теорія стверджує, що характер особи, інтелект, виховання та освіта впливають на прибуток підприємства.   

Стосовно культури влади треба зосередити, що  у випадку недостатньої компетенції (чи при прояві авторитарного стиля керування) робота організації (підприємства) буде недостатньо ефективною.

    9. Культура персони дозволяє впливати на виробничий процес силой менталітета ( в поєднанні з тактичною поведінкою) на  співробітників Така схема має більше сенсу на високотехнологічних процесах, та в творчих групах.

           10. Культура організаційного та корпоративного керування набуває значного впливу на виробничих підприємствах. Особливо на тих, хто займається різноманітними послугами. Якщо внутрішня культура управляння є недостатньою то на підприємствах це приводе до зменшення об`єма виробництва. Що стосується сервісних  бізнесов – це зразу веде до втрати клієнтів. В любому випадку втрата покупців та клієнтів веде до збитків та банкрутства.

    

Література.

1.Ушакова Д.,Славянская А.  Корпоративная культура – как  инструмент      

тонкого управления.    //Менеджер и менеджмент;-2006;-№4;-с. 27-29

2. Соловьенко К. Культура безвластия. //Менеджер и менеджмент;-2006;-№1;-с. 27-33

3..Виходець О.М. Про організаційну культуру управління.: Дніпропетровський національний університет;- Сб. наукових праць: Економіка: проблеми теорії та практики; -том  2;-вип. 229;-2007;-с. 555-561.