Конф. Наука теорія и практика, 05.08.2010

                                            ПОЛИТОЛОГИЯ

________________________________________________    

       

 

Виходець О.М

Одеський інститут підприємництва і права

МАРКЕТІНГ В ПОЛІТИЧНІЙ КУЛЬТУРІ  ЗМІ

Під маркетінгом журналістської культури варто розуміти вид діяльності співробітників  З М І, спрямований на застосування національних демократичних принціпів і Законодавства за рахунок використання факторів загальної культури.

      Сьогодні є значна кількість ЗМІ,  діючих на інформаційно-публіцистичному ринку.   Не всі працюють гарно з крапки зору ідеології, культури, фінансів. Щоб працювати успішно треба постійно наблюдати за змінами в соціально-економічній політиці, культурі, доглядати за діяльністю других ЗМІ (котри є конкурентними), треба мати кваліфікованих та енергійних журналістів.

Ще  декілька років тому назад редактори ЗМІ вважали, що головним в інформаційно-публіцистиний діяльності є передбачення  коректив попита на засадах можливих змін в політиці та в житті людини. Сьогодні більшисть журналістів розуміє – читачи потребують більшої критиці на сторінках преси. Що стосується змін в політиці – тут мають місце коливання: від приватизації – до націоналізації, від демократії – до пропаганди диктаторських заходів.

Але ідеологічна ситуація поступово змінюється і тому передбачення публіцистичного  попиту також змінюються. Тобто, при допомозі засобів ЗМІ формуються, з одного боку, потреби суспільства (чи його окремих прошарків), а, з другого боку, новітні  та удосконалені  PR- технології направлені на формування суспільної думки й, яки, можливо, приведуть до фінансового успіху.

  З такої позиції факторами переваги конкретного ЗМІ є ідеологічна та культурна цінність, публіцистична якість , поліграфічна якість,  швидкість доведення інформації, доступна вартість (для бідних прошарків населення).

Згідно перелічених факторів є можливість зробити аналіз та показати його на графіку, рис.1:

 

            Рис. 1  Результати семантичного аналізу

 

На рис.1 проилюстрован стан, близький до ідеального.

Тираж прийнят середний, бо велики тиражі пов`язани з ризиком збуту преси, коли невеличка затримка інформації веде до її старіння, що неприпустимо.

Публітична якість – це досвід та кваліфікація авторів та редакторів, вона має бути найвищою. Якість публікації пов`язана, також, з психичним станом та настроем журналіста, тому віона не завжди екстремальна.

Поліграфічна якість пов`язана з діяльністю ділових партнерів, яки забезпечують поставки матеріалів, енергоносіїв і т.п.

Якщо створення преси по усіх параметрах технології є задовільним – вартість видання  буде,  в рамках бухгалтерської калькуляції, невеличкою.

Щоб швидко довести публікацію до читача, і тим самим забезпечити інформаційний успіх видання (інколи, також, фінансовий) корисним є створення карт сприйняття.

Рис.2  Карта сприйняття.

 

   Результати семантичного аналізу та карта сприйняття необхідні для розробки стратегії видання.

Але для більш повного аналізу необхідно розробити таблицю 1 для оцінки властивостів видання

Під маркетингом журналістської культури варто розуміти вид діяльності співробітників  З М І, спрямований на застосування національних демократичних принціпів і Законодавстваза рахунок використання факторів загальної культури.*