«Стратегические вопросы мировой науки-2008»           6.Маркетинг и

                                                                                                      менеджмент

Виходець О.М                         

 Одеська філія Європейського університету

Новий метод

оцінки менеджерської культури

         1. Кількісна оцінка індивідуально-психологичних особливостів робітника набуває серьозного значення. Це визначає необхідну конкретність передумов виконання службових обов`язкыв, рышення складних завдань, особливо коли  мова іде про взаємовідносини з бізнес-партнерами. Така оцінка має значний сенс і при підбірі кадрів та при їх професійній оріентаціі.

             2 Психограми [1,с.5Ї]  є важливішими засобами в оцінки інформаціі, тому що передбачають комплексний аналіз відповідно до принципу цілеспрямованості, надійності, диференціаціі, типізаціі . Розробленая           культурограма допускаэ вивчення робітника за такими напрямами:

-         1. Соціально-психологічна характеристика людини: персональний психологічний стан; стосунки з членами колективу стосунки з керівниками;стосунки з підлеглими: поведінки в сфері сімейно-побутових відносин; уважність до незнайомих; поведінка на вулиці в якості пішохода, поведінка в якості водія транспортного засоба;,відношення до жінок

2.Гігіенична характеристика зовнішній вигляд чистота і охайність,манери уважність мова.

              3. Ментальна характеристика рівень освіти,інтелект; творчі здібності та їх  реалізація, підвищення кваліфікаціі.

           3. Є багацько методів психографіі, серед них – вивчення виробничої документаціі, опитування, спостереження, самозвіт, експериментальний та інші методи.

      Вважаємо доцільним для складання культурограм, під якою розуміється кількісна оцінка культури персони, використовувати метод самозвіта в поєднанні з опитуванням.

 

           4. Рівень оцінки може бути за будь якою кількістю балів, тобто це може бути 5, чи 10 ,чи 100 балів. На мій погляд, найбільше доцільно використовувати оцінку по 6- ти бальній системі, яка є найоперативнейшею і достовірною.

    5. Конкретно до професіі, віку, гендерності та других групових особливостів можна розрахувати конкретні таблиці, в яких якості будуть деталізовани.

В даний час інтерес викликає загальний підхід, для чого використовується наведена таблиця таблиця загальноъ культурограми персони :

 

№№

Я к і с т ь

Рівень оцінки

0

1

2

3

4

5

1.1

Персональний психологічний стан

 

 

 

 

 

 

1.2

Стосунки з членами колективу

 

 

 

 

 

 

1.3

Стосунки з керівниками

 

 

 

 

 

 

1.4

Стосунки з підлеглими

 

 

 

 

 

 

1.5

Поведінка в сфері сімейно- побутових відношень

 

 

 

 

 

 

1.6

Уважність до незнайомих

 

 

 

 

 

 

1.7

Поведінка на вулиці в якості пішохода

 

 

 

 

 

 

1.8

Поведінка і в якості водія

 

 

 

 

 

 

1.9

Відношення до жінок

 

 

 

 

 

 

1.10

Організованність

 

 

 

 

 

 

2.1

Зовнішний вигляд

 

 

 

 

 

 

2.2

Чистота, охайність

 

 

 

 

 

 

2.3

Манери

 

 

 

 

 

 

2.4

Уважність

 

 

 

 

 

 

2.5

Мова

 

 

 

 

 

 

3.1

Рівень освіти

 

 

 

 

 

 

3.2

Інтелект

 

 

 

 

 

 

3.3

Творчі здібності та їх реалізація

 

 

 

 

 

 

3.4

Підвищення кваліфікації

 

 

 

 

 

 

3.5

Карьеризм

 

 

 

 

 

 

 

6. Підраховуя оцінки приходим до висновку, що той хто має найвищу оцінку слід вважати більш культурною персоною. На виробництві такому слід надавати перевагу. Найвищий рівень оцінки складає  20   х  5 =  100

           7. Практичне випробування культурограмм осіб с різним рівнем освіти, інтелекти, посади привело до приблизних висновків, втілених в психометричну шкалу, яка виглядає так:

             Якщо рівень оцінки складає   80-100 балів , то таку людину слід охактеризувати як висококультурну. Таку можна рекомендувати для участі в переговорах, для відряджень за кордон, в спілкуванні з елітою, для виконання керівництва на вищих посадах.

             Якщо рівень оцінки складає 50-80 балів, то така персона є культурною, її можна використовувати всередині колективів, можна в якості керівника нищого ступеню,стосунки з бізнес-партнерами треба звести до мінімуму.

              Якщо рівень оцінки нижче 50 балів – такого робітника слід вважати малокультурною персоною, такого слід використовувати в якості підлеглого і обов`язкого вимагати пидвищення освіти, кваліфікації