Экономические науки/5.Управление трудовыми ресурсами

 

К.е.н. Сардак О.В.

Донецький національний університет економіки і торгівлі

 імені Михайла Туган-Барановського, Україна

 

Система цілей управління HR-брендом підприємства в умовах ринкової економіки

 

      В умовах ринкової економіки особливої уваги потребують дослідження питань, що пов’язані із формуванням як бренду підприємства в цілому, так і його HR-бренду, зокрема.   

      При цьому управління HR-брендом підприємства доцільно розглядати як систему заходів щодо формування, просування і розвитку бренду підприємства як інноваційного, системоутворюючого  роботодавця, а також бренду його персоналу з метою одержання довгострокових конкурентних переваг підприємства і персоналу на ринку праці.

        Виходячи з вищевикладеного, можна відзначити, що основною метою управління HR-брендом підприємства в умовах маркетингової орієнтації є формування і розвиток лояльності цільової аудиторії, що базується на комплексному використанні і культивуванні основних цінностей бренду підприємства – роботодавця і сприяє забезпеченню його конкурентних переваг на ринку праці. Система цілей управління HR-брендом підприємства в умовах маркетингової орієнтації представлена на рис. 1.

        У межах даної системи доцільно виділити окремо 3 групи цілей (цілі управління зовнішнім брендом підприємства - роботодавця, цілі управління внутрішнім брендом підприємства-роботодавця, цілі управління брендом персоналу підприємства), які, у той же час, пов’язані між собою і є взаємозалежними.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Рис. 1 - Система цілей управління HR-брендом підприємства в умовах маркетингової орієнтації

       До основних цілей управління зовнішнім брендом підприємства як роботодавця доречно віднести: зростання зовнішнього іміджу підприємства-роботодавця, трансляція місії і цінностей підприємства, підвищення конкурентоспроможності підприємства на ринку праці, залучення кваліфікованих працівників, реалізація очікувань клієнтів на ринку праці, формування емоційного зв’язку потенціальних працівників з брендом підприємства – роботодавця, зниження витрат на наймання персоналу, формування лояльності до підприємства - роботодавця з боку суб’єктів ринку праці, оптимізація комунікацій з суб’єктами  ринку праці.

       Цілями управління внутрішнім брендом підприємства-роботодавця є: підвищення внутрішнього іміджу підприємства-роботодавця, зростання мотивації персоналу, зниження плинності персоналу, зростання ефективності діяльності персоналу, оптимізація витрат на управління персоналом, гармонізація відносин у колективі, удосконалення внутрішніх комунікацій.

       Основними цілями управління брендом персоналу в умовах маркетингової орієнтації підприємства є: зростання репутації персоналу, посилення конкурентної позиції персоналу на ринку праці, реалізація професійних і кар’єрних очікувань працівників, зростання рівня кваліфікації працівників, формування  і розвиток лояльності персоналу до підприємства, розвиток здібностей персоналу.

       Варто також звернути увагу на два моменти. По-перше, на вказані цілі здійснюють вплив чинники маркетингового середовища (які повинні підлягати постійному моніторингу); по-друге, досягнення даних цілей є можливим лише за умови комплексного застосування відповідних управлінських і маркетингових  інструментів.

 

Література:

1. Бэрроу С., Мосли Р. Бренд работодателя. Лучшее из бренд-менеджмента – в работу с кадрами. / С. Бэрроу, Р. Мосли. – М.: ООО «Группа ИДТ», 2007. – 195 с.

2. Бруковская О., Осовицкая Н. HR-бренд. 5 шагов к успеху вашей компании. – СПб.: Питер, 2011. – 272 с.