К.е.н., доцент Полятикіна Л.

Магістр Мураста О. Л.

Сумський Національний Аграрний Університет

 

МІСЦЕ ІНФОРМАЦІЙНИХ  СИСТЕМ  В  УПРАВЛІННІ ДІЯЛЬНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА

 

Процес ведення обліку на підприємствах являє собою сукупність контрольно-організаційних операцій. До них відносять операції пов’язані з контролем інформації, яка отримана в результаті певних операцій. Зараз практично не залишилось таких підприємств, які б не використовували у  своїй діяльності комп’ютери. Застосування інформаційних технологій змінює зміст та організацію праці, з’являється більше вільного часу на вдосконалення роботи підприємства, а менше затрачається для ведення обліку. Відбувається більш раціональний перерозподіл навантаження між людиною та комп’ютером. Ще однією з переваг є те, що вони дають нам можливість більш точніше, якісніше та швидше обробляти велику кількість інформації.

Одним з найефективніших технічних засобів ділового зв’язку є обчислювальна техніка, яка використовує електронний зв’язок. При наявності на підприємстві великої кількості комп’ютерів доцільно об’єднувати їх в мережі. На всіх підприємствах існують бази даних, з допомогою мереж до них можна забезпечити доступ працівників, це краще ніж створювати нову, на кожному комп’ютері.

На сьогоднішній день використання інформаційних технологій залишається проблематичним для підприємств сільськогосподарського напрямку і тому з часом їх рівень розвитку значно знижується, що призводить до занепаду. Введення в практику автоматизованих систем обліку, дало б змогу комплексно розв’язувати задачі не тільки по обліку, а й по прогнозуванню та моделюванню стану підприємств.

        

Ринкові відносини в економіці України потребують вдосконалення системи бухгалтерського обліку, звітності, контролю та аудиту. Основним напрямком цього розвитку є застосування інформаційних систем та компютерних технологій.

         Функціонування економічної системи на сучасному етапі характеризується зростанням інформаційного навантаження на управлінський персонал. Це в свою чергу розширює межі проблеми комплексної автоматизації управлінської діяльності на основі сучасних інформаційних технологій. Бухгалтерський облік представлений  системою, що дає змогу вимірювати, обробляти та передавати інформацію, а також приймати рішення для управління господарською діяльністю підприємства. Практично бухгалтерський облік виступає зв’язуючою ланкою між господарською діяльністю та прийняттям управлінських рішень.

         Сучасний етап розвитку суспільства характеризується тенденцією розвитку економічних засобів управління підприємством, з метою забезпечення раціонального ведення господарства в умовах недостатності ресурсів та ефективного регулювання виробництва адміністративними засобами. На основі вдосконалення виробничого потенціалу підприємств доцільно здійснювати перехід до інтенсивного характеру розвитку виробництва.          На сьогоднішній день зміни умов виробничої діяльності та потреба пристосування до неї системи управління, сприяють не тільки вдосконаленню його організації, а одночасно потребують перерозподілу функції управління підприємством.   

         Формування системи управління зумовлене об’єктивною потребою та закономірностями ринкової системи господарювання, що пов’язане із задоволенням насамперед індивідуальних потреб, забезпеченням зацікавленості робітників у найвищих кінцевих результатах, широкому використанні новітніх інформаційних технологій.

         Закон України про бухгалтерський облік та фінансову звітність і національні стандарти бухгалтерського обліку залишають багато не вирішених питань для бухгалтерів. Ці питання спонукають керуватися своєю професійною думкою, вміти використовувати облікові данні для планування та контролю за діяльністю підприємства. Ці умови вимагають класифікувати інформацію залежно від характеру та сутності управлінських рішень, що приймаються на її основі.

         Практикуючий бухгалтер на сучасному підприємстві займає одне з провідних місць в управлінні підприємством. Від займається не тільки веденням бухгалтерських рахунків, а й здійснює планування, аудит, розроблення управлінських рішень у господарській діяльності підприємства. Бухгалтеру потрібні знання з об’єктивного оцінювання фінансового стану підприємства, володіння методами фінансового аналізу, вміння працювати з цінними паперами, проводити обґрунтування інвестицій грошових коштів в умовах ринку.

         Бухгалтерський облік розвивається та змінюється відповідно до потреб виробництва. Він представляє собою систему, що дає змогу вимірювати, обробляти й передавати інформацію з метою прийняття рішень для управлінням господарською діяльністю підприємством. Одночасно бухгалтерський облік є зв’язуючою ланкою між господарською діяльністю та прийняттям управлінських рішень.

         Вважаємо, що оволодіти новими методами не можна без удосконалення інформаційної системи та використання сучасних інформаційних технологій у роботі бухгалтерської служби.

                  Сучасні підприємства потребують автоматизованої інформаційної системи обліку на базі сучасних засобів обчислювальної техніки. На нашу думку, це дасть змогу  забезпечити: формування на основі автоматизації ефективних управлінських рішень; повне та своєчасне задоволення інформаційних потреб користувачів; аналіз і прогнозування господарсько – фінансової діяльності підприємства; виконання аудиторських доручень для одержання інформації про відхилення в обліку.

         Автоматизовані інформаційні системи обліку є перспективним напрямком розвитку бухгалтерського обліку. Це системи майбутнього.

ЗАЯВКА НА УЧАСТЬ У КОНФЕРЕНЦІЇ

Прізвище                                   Полятикіна

Ім’я                                             Лариса

По батькові                                Іванівна

Наукова ступінь                        кандидат економічних наук

Посада                                        доцент

Організація                              Сумський національний аграрний  університет

Контактна адреса                      вул.. Кірова 144/2, кв. 122  м. Суми

                                                 40021

Контактні телефони                  дом.  (0542) 62-92-75  моб. 097 7369994

 

Назва доповіді                 Місце інформаційних  систем  в  управлінні діяльністю підприємства

 

     

 

 

Підпис________________

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЗАЯВКА НА УЧАСТЬ У КОНФЕРЕНЦІЇ

Прізвище                                   Мураста

Ім’я                                             Оксана

По батькові                                Леонідівна

Наукова ступінь                        магістр

Організація                              Сумський національний аграрний  університет

Контактна адреса                      вул.. Кірова 144/2, кв. 122  м. Суми

                                                 40021

Контактні телефони                  дом. (0542) 62-92-75  моб. 097 7369994

Назва доповіді                 Місце інформаційних  систем  в  управлінні діяльністю підприємства

 

 

          

 

Підпис________________