Економічні науки/7.Облік і аудит

УДК 657.24

студентка Шульгіна О.

викладач Сабіна Н.Ю.,

Донецький державний університет управління, Україна

Переваги та недоліки програми «1С: Бухгалтерія»

 

Результативність роботи будь-якого підприємства в наш час багато в чому залежить від вибору програмного забезпечення, особливо що стосується управлінських процесів. У наслідок цього було створено два різновиди програм, а саме: ті, що базуються на автоматизованості більшості облікових та аналітичних процесів, а також програми-конструктори, що дають відносну свободу у виборі дій. Найвідомішим  представником бухгалтерських програм з високою автоматизацією процесів являється програма «1С: Бухгалтерія».

Проблема використання інформаційних технологій у діяльності підприємств, а саме у веденні бухгалтерського обліку була висвітлена у працях таких вчених як Бутинець Ф.Ф., Білуха М. та Виговська  Н.Г.

Метою даної роботи є виявлення переваг та недоліків, які виникають на підприємствах після впровадження інформаційних систем та технологій, а саме, програми «1С: Бухгалтерія».

Підвищення оперативності інформаційного забезпечення, його дієвості та ефективності потребує запровадження електронного обліку і контролю діяльності підприємств із застосуванням нових інформаційних технологій.

Для створення нової системи електронного обліку є передумови, передбачені Законами України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронний цифровий підпис», «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», «Про інформацію», «Про захист інформації в автоматизованих системах», «Про зв'язок», «Про обов'язковий примірник документів», «Про Національний архівний фонд та архівні установи», а також іншими нормативно-правовими актами [1].

«1С: Бухгалтерія» представляє собою універсальну облікову програму, яка може  бути  налагоджена  користувачем  на  різні  схеми  обліку.  В  цій  програмі  існують  різні  способи  введення  операцій  з  обліку  амортизації  основних засобів. При незначній номенклатурі основних засобів можливе ручне введення операцій з використання інформації про суму щомісячної амортизації з довідника субконто, а також автоматизовані способи з застосуванням режимів «Документи і розрахунки» або типових операцій [2].

Програмні продукти сімейства «1С:Бухгалтерия» -  універсальні бухгалтерські програми масового призначення для організації повноцінного синтетичного і аналітичного обліку, підготовки звітності і первинних документів. Вони повністю можуть бути налаштовані на будь-які зміни законодавства і форми обліку

Переваги і недоліки програми «1С: Бухгалтерія» відображено на рис. 1.:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Рис.1. Переваги і недоліки програми «1С: Бухгалтерія» [3].

Широке використання програми  «1С: Бухгалтерія» пояснюється присутністю в ній готових шаблонів, алгоритмів, налаштувань, що побудовані на базі новітній SQL технологій.

 За лічені хвилини у даному програмному середовищі можна підготувати потрібні звітні документи чи роздрукувати первинну документацію, інформація ж зберігається у системі  зручних структурованих довідників. Проте «1С: Бухгалтерія» не притаманна висока гнучкість у пристосуванні до низки облікових задач, до того ж для її впровадження потрібні комп’ютерні системи високої потужності [3].

«1С Бухгалтерія» виступає комплексним програмним продуктом, який має багато спеціалізованих галузевих версій. Програма має гнучку конфігурацію та може бути настроєна відповідно до вимог конкретного підприємства. Ця програма передбачає ведення бухгалтерського обліку від запису господарських операцій до складання бухгалтерської звітності.

Отже, можна говорити про очевидні переваги, так і недоліки «1С: Бухгалтерія». Але на практиці досить доцільно вигідно користуватись цією програмою. «1С: Бухгалтерія» у свою чергу дозволить проводити безперервний документообіг без зайвих затримок на будь-якому його етапі. Програма також не вимагає високих професійних знань всіх деталей обліку, тому підходить для застосування персоналом нижчого рангу. 

Список використаних джерел

1.   Білуха М. Теоретичні та методологічні засади електронного обліку господарської діяльності / М. Білуха  // Бухгалтерський облік і аудит: Науково-практичний журнал - Київ, 2004. - №12. - С.15-21.

2. Виговська  Н.Г.  Удосконалення  обліку  амортизації:  стан,  проблеми, перспективи/ Н.Г. Виговська  //  Житомирський  інженерно-технологічний  інститут – Житомир 2001. – 340с.

3. Видавництво освіти і науки // [Електронний ресурс]. – Режим доступу:  http://www.rusnauka.com/12_KPSN_2010/Informatica/62985.doc.htm