Экономические науки

                                                                                       6.Маркетинги менеджмент

       

Виходець О.М

Одеська філія Европейського університету

ПЕРСПЕКТИВИ ВИКОРИСТАННЯ ТЕОРІЇ ОРГАНІЗАЦІЙНОЇ КУЛЬТУРИ НА ПІДПРИЄМСТВАХ МАЛОГО БІЗНЕСА ОДЕСЬКОГО РЕГІОНА

        1.В процесі функціюнювання комерційні  підприємства Одещини все частіше зустрічаються зі зростаючими вимогами нового століття і Ії рішення потребує все більших зусиль. Особливо це стосується малого бізнесу, де потрібна більш висока організаційна та технологічна культура. Без якої неможлива діяльність в прикордонній зоні. Також потрібні більш сильні лідери.

          2.  Поширення малого бізнесу привело до зміни структури економіки Регіону. Але. З явилися й негативи. Серед котрих, по-перше, слід говорити про корупцію. Мова йде не тільки про те, що організація має керуватись чесно. Але має бути стосовна організаційна чи корпоративна культура, яка стримає негаразди., що ведуть до Обману і співробітників, і покупців, і клієнтів, і партнерів, і Держави. Насамперед, певно треба мати для цього гарно сформульовану ідеологію малого бізнесу й правила поведінки робітників, менеджерів, спеціалістів.

        3.Що стосується Одеського Регіону – в цьому є особливий сенс, тому що

В малому бізнесі, в такому багатонаціональному місті як Одеса. Все дозвілля іноді зустрічається . Тому і потрібна жорстка планова політика з боку Держадміністрації.

          4. Ще в 1999 році було затверджено «Основні положення Програми соціально економічного та культурного розвитку Одеської області на термін до 2010 року»    [ 1;с. 5] . Неодноразово ця Програма коректувалась, але ніхто її не відміняв.

             5.Якщо говорити про виконання Програми, станом на сьогодні, то треба говорити не про кількісні показники, котри для володарів бізнесу не завжди є принциповими (крім отриманих прибутків). Але крім кількісних показників ще є якісні показники. Тут справа гірше. А саме:

-         не подолані кризові явища в виробництві,

-         не прискорена структурна перебудова.

-         На багатьох підприємствах не створена конкурентноспроможна вітчизняна продукція.

-         Не підвищена ефективність керування підприємствами, що веде до корупції.

        6.Аналізуючи ситуацію в малому бізнесі приходим до висновку, що в 1999 році менеджмент не мав достатнього інструментарію, щоб ефективно вплинути на управління бізнес-організаціями. Але сьогодні, коли розроблена й втілюється в життя Регіону,  організаційна теорія культури керування  [2;с. 555 ]  ,   [ 3;с.1 ] , стало можливим почати виправляти ситуацію

       7. Якщо на малий бізнес покладається головний тягар по виконанню Програми розвитку регіону, то надалі мова піде прпо організаційне керування саме тут.

8.Культура менеджмента - це складна система різних якостей, куди входять моральні риси, освіта, духовні потреби, естетика зовнішнього вигляду менеджера і його офіса, уміння поводитися. І все це на тлі знання і розуміння Правил внутрішнього распорядку. Становлення менеджерської культури здійснюється не тільки в процесі виховної роботи співробітниками фірми: істотне значення має і самовиховання менеджера.

9.У зв'язку з цим особливого значення в бізнес-організаціях набуває інтелект особистості,бо,.найчастіше, саме тут  ми зустрічаємось з недостатним кваліфікаційним рівнем що виявляється при керуванні виробництвом. Можна сказати, що інтелект - це властивість менеджера, лінейного чи функціонального, яка виражається в том, щоб кожен менеджер зміг оцінити себе, а в конкретній ситуації вжити оперативних  заходів.           

10.  Концепція теорії культури менеджменту полягнає в тому, що розглядається мнеогофакторна система, де операційною функцією являється самодисціпліна. Тобто, культура управління, в значній мірі, залежить від внутрішніх потреб керівника та його здібностей, уміння дотримуватись баланса зацікавленностів підприємства та особистих, а саме

                      С Д   = Σ   З ф +   З п                           (.1)

Де :        С Д      - самодисціплина,

                   Зф       - інтереси підпариємства,

                    Зп     - інтереси персони.

         11. Організаційне керування набуває значного впливу на виробничу діяльність малих підприємств. Особливо на тих, хто займається різноманітними послугами. Якщо внутрішня організаційна культура управляння є недостатньою то на підприємствах виробниках товарів це приводе до зменшення об`єма виробництва. Що стосується сервісних  бізнесов – це зразу веде до втрати клієнтів. В любому випадку вітрата покупців та клієнтів веде до збитків та банкрутства.

    

Література.

1.Програма соціально-економічного та культурного розвитку Одеської області на період до 2010 року: - Одеська держадміністрація;-1999;-с. 25

2.Виходець О.М. Про організаційну культуру управління.: Дніпропетровський національний університет;- Сб. наукових праць: Економіка: проблеми теорії та практики; -том  2;-вип. 229;-2007;-с. 555-561.

3.Виходець О.М. Загальна теорія культури менеджменту: Свідоцтво №21743 про реєстрацію авторських прав; -Київ; -2007