6.Експериментальна
та
клінічна фармакологія
Рівень циркулюючих імунних комплексів у крові морських свинок хворих на експериментальний алергічний альвеоліт
Важливе значення для вивчення патофізіологічних механізмів розвитку екзогенного алергічного альвеоліту (АА) має дослідження циркулюючих імунних комплексів (ЦІК), через те, що вони здебільшого виконують захисну функцію, проте за певних умов ЦІК можуть відігравати роль пошкоджуючих факторів [2].
В роботі вивчався рівень загальних, великих, середніх та малих ЦІК у крові морських свинок хворих на експериментальний алергічний альвеоліт (АА).
Досліди поставлені на 40 морських свинках, масою тіла 0,28-0,32 кг. Тварини були розподілені на дві серії: перша – інтактні морські свинки (контроль), друга – хворі тварини на експериментальний АА.
Моделювання алергічного альвеоліту проводилося за методом J.V.Fink, V.L.Moore (1980) [4] в модифікації О.О.Орехова, Ю.А. Кирилова (1985) [1].
Кількісне визначення ЦІК здійснювали за методом V.Haskova, J.Kaslik, (1977) [3].
Цифровий матеріал опрацьований статистично методом Стюдента.
Результати дослідження показали, що рівень загальних циркулюючих імунних комплексів у крові при експериментальному АА зростав на 51,8% в порівнянні з контрольними величинами.
В цей же час, рівень великих, середніх і малих розмірів ЦІК у крові при цьому захворюванні також підвищувався відповідно на 37,1%, 54,8% і 56,2% напроти показників інтактних тварин.
Таким чином одержані результати свідчать про залучення імунокомплексного механізму пошкодження тканин при експериментальному АА.
Література:
1.
Орехов О.О., Кирилов Ю.А.
Патоморфология легких и микроциркуляторного русла малого круга кровообращения
при хроническом экспериментальном аллергическом альвеолите//Архив патологии. – 1985. - №10. – С.54-61
2.
Регеда М.С. Екзогенний алергічний альвеоліт:
Монографія. – Львів:”Сполом”, 2001. – 166 с.
3.
Haskova V., Kaslik J., Matejckava M. Novy zpusob stanoveni circulujicich imunokomlexy w lidskych serech//Cas.Lek.Ces. – 1977.T116,№14. – C.
436-437
4.
Fink
N., Moore V. – Jn: Basic and clinical aspects of granulomatosus diseases.