Урусова З.П. к.е.н., доцент кафедри обліку та аудиту, Шаповал Ю.В. Запорізький національний університет

м. Запоріжжя

 

ТЕХНОЛОГІЯ РЕВІЗІЇ ВИКОНАННЯ ЗАГАЛЬНОГО ФОНДУ

КОШТОРИСУ БЮДЖЕТНОЇ УСТАНОВИ

На  сьогодні одним з головних етапів проведення комплексної ревізії є перевірка виконання кошторису  бюджетної установи. Адже саме цей документ збалансовує витрати та доходи фінансово-господарської діяльності даного господарюючого суб’єкта. Для отримання якісних результатів ревізії органи ДКРС повинні користуватися певними методами, прийомами, процедурами та способами, що в цілому становлять технологію ревізії.

Метою даного дослідження є теоретичне обґрунтування технології ревізії виконання загального фонду кошторису бюджетної установи.

Дослідивши такі категорії, як "ревізія" та "технологія", та виходячи з мети ревізії загального фонду кошторису бюджетної установи, можна дати визначення поняттю "технологія ревізії загального фонду кошторису бюджетної установи".

Під  технологією  ревізії  загального  фонду  кошторису  бюджетної установи слід розуміти сукупність дій, способів та прийомів, що виконуються в певній послідовності за допомогою використання певних методів, засобів та техніки з метою виявлення порушень законодавства в частині формування та використання загального фонду кошторису бюджетної установи [1].

Відповідно до мети даного дослідження визначимося з технологією ревізії виконання загального фонду кошторису бюджетної установи. Технологія ревізії виконання загального фонду кошторису бюджетної установи складається з трьох стадій: організаційної, дослідної та узагальнення результатів ревізії. Кожна стадія технології має свої етапи.

Організаційна стадія включає в себе складання програми та робочого плану ревізії.

На дослідній стадії здійснюється:

- перевірка складання та затвердження кошторису;

- перевірка стану усунення недоліків і порушень, виявлених попередніми контрольними заходами;

- перевірка відповідності суми надходжень, затвердженої в кошторисі за загальним  фондом, даним лімітної довідки про бюджетні асигнування;

- ревізія дотримання потреб бюджетної установи у передбачених кошторисом розмірах асигнувань в розрізі кожного коду економічної класифікації видатків (КЕКВ) за загальним фондом видаткової частини кошторису;

- перевірка обсягів фактичних надходжень за загальним фондом кошторису та проведених бюджетною установою касових видатків;

- перевірка правильності відображення у звіті про виконання кошторису за загальним фондом сум фактичних видатків в розрізі кожного КЕКВ.

На стадії узагальнення результатів складається акт ревізії (узагальнено на основі джерел [2;3]).

Таким чином, було запропоноване визначення поняття "технологія ревізії", а також наведена технологія ревізії виконання загального фонду кошторису, яка може застосовуватися до будь-якої бюджетної установи.

 

Література:

1. Голод О.Є. Теоретичні аспекти технології ревізії загального фонду кошторису бюджетної установи/ [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.nbuv.gov.ua/portal/soc_gum/Uproz/2012_7/u1207gol.pdfhttp://library.if.ua/book/138/9423.html.

 2. Дікань Л. В. Контроль у бюджетних установах : підручник / Л. В. Дікань. – Х.: ВД "ІНЖЕК", 2010. – 408 с.

3. Практичні рекомендації щодо проведення ревізії фінансово-господарської діяльності бюджетної установи (з окремих питань програми) [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://odoblkru.gov.ua/z_prakt.html