Карлін О.Л., Медведєва С.В.

ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНИВЕРСИТЕТ ЕКОНОМІКИ І ТОРГІВЛІ

ІМЕНІ МИХАЙЛА ТУГАН-БАРАНОВСЬКОГО

ФІНАНСУВАННЯ- ОСНОВА ЗМІСТУ ОРГАНІЗАЦІЇ ФІНАНСІВ ПІДПРИЄМСТВА

 

         Фінансування являє собою процес, що виражає грошово-фінансові відносини підприємства, фірми, компанії пов'язані з покриттям поточних і одноразових фінансових потреб. Ці потреби покриваються грошовими витратами, які виражають сутність використання фінансових ресурсів і грошових коштів первинних ринкових структур

         На сьогоднішній день актуальність роботи полягає в тому, що фінансування є одним з видів забезпечення коштами будь-якої діяльності. Сьогодні держава бере на себе обов'язок фінансувати пріоритетні державні програми розвитку промисловості, сільського господарства, транспорту, зв'язку, а також забезпечувати грошовими коштами функціонування соціальної інфраструктури. Всі фінансові заходи уряду спрямовані не тільки на пряме збільшення фінансових можливостей суб'єктів підприємницької діяльності, але також мають стимулюючий характер і покликані направити їх розвиток з урахуванням загальнонаціональних інтересів.

          Фінанси підприємств є основою всієї фінансової системи країни. Вони займають відділ ьное положення в цій системі, тому що охоплюють найважливішу частину всіх грошових відносин, а саме: фінансові відносини у сфері громадського грошового відтворення країни. Від стану фінансів залежить можливість задоволення суспільних потреб суспільства, поліпшення фінансового стану країни. Фінансову політику формує держава, вона також визначає порядок утворення, розподілу і використання коштів централізованих фондів фінансових ресурсів, які служать одним з джерел фінансування підприємств. З допомогою фінансів підприємства виявляють величезні резерви у вдосконаленні фінансування та організації своєї роботи, оптимізації структури капіталу, які забезпечують зростання обсягів виробництва і реалізації прибутку, збалансованість матеріальних і фінансових ресурсів.

         Основний принцип фінансів підприємств - вирівнювання можливостей одержання прибутку з подоланням ризику від авансування грошових коштів у різні сфери підприємницької діяльності

         Процес фінансування, як категорійний процес, що характеризує сутність фінансів, взятий в цілому, відрізняється безперервністю свого здійснення. Безперервність проявляється як якась стійка система безперервного фінансування. Практичні форми фінансування, навпаки, можуть бути не тільки безперервно-постійними, але й одноразовими. Одночасність фінансування окремих заходів є функція системи безперервного фінансування фінансово-господарської діяльності, ведення та розвитку бізнесу.

         Методологія фінансування являє собою методологію системи фінансових планів, або бюджетів підприємства, фірми, компанії. У категорійним вигляді фінансування завжди передбачає повне покриття грошового витрати на здійснення оплати. Грошові витрати, безпосередньо пов'язані з процесом відтворення матеріальних благ, повинні покриватися повністю в розмірах мінімально необхідних для забезпечення його безперервності. Це не виключає тимчасові процеси часткової оплати вартості продукції, робіт і послуг у ході здійснення фінансування системи заходів. Некатегорійні процеси фінансування допускають неповне покриття грошових витрат за окремими конкретними напрямами.

         Фінансування має свій предмет і свої проблеми з приводу вже виник, або наявного джерела. Досить сказати, що немає джерела - немає і фінансування. Однак, якщо джерело є, то постає питання про фінансування. Фінансування існує лише остільки, оскільки джерела фінансових ресурсів і грошових коштів на діючих підприємствах, у фірмах, компаніях не можуть не виникати, або не створюватися. У принципі, як система, що не можуть вони й не мобілізовували, не залучатися, не знайдені. Це являє собою закономірність руху фінансових та інших грошових форм на комерційних підприємствах та в організаціях.

         Існує два фундаментальні методи фінансового забезпечення виробництва і ведення інших видів бізнесу: створення власних джерел і залучення, так чи інакше, позикових коштів. Методи мобілізації і сам процес мобілізації власних і позикових, залучених джерел грошових коштів і фінансових ресурсів підприємств виступають на поверхні їх фінансово-господарської діяльності як фінансово-кредитне забезпечення процесу фінансування, що розуміється як впорядковану систему відпуску грошових коштів на певні цілі.

         Без участі фінансів не може відбуватися кругообіг суспільних виробничих фондів у цілому. Фінанси підприємств є найважливішою складовою частиною єдиної системи фінансів держави, оскільки вони обслуговують сферу матеріального виробництва, в якій створюються сукупний суспільний продукт і національний дохід. Гарантія нормального процесу розширеного відтворення, а також реалізація обраної селективної політики підприємства - у створенні в них цільових джерел фінансування капітальних вкладень.

 

Література :

1.     Фінанси підприємств: Підручник / Під. ред.А.М. Поддерьогіна-3-е. 2000. — 528 с.

2.     Фінанси підприємств: Навч. Посіб/Філімоненков О. С. МАУПГ/ 2005. – 397 с.

3.     Финансы / Под ред.А.М. Ковалевой, 4-е изд. перераб. и дополн. - М.: Финансы и статистика, 2000. - 382 с.