СОВРЕМЕННЫЕ ИНФОРМАЦИОННЫЕ ТЕХНОЛОГИИ/ 4.Информационная безопасность

студент Кіркіча С.С.

Харківський національний економічний університет, Україна

Дослідження питань безпеки і захисту унікального контенту в Інтернеті

Унікальний контент – один з найважливіших елементів успішного веб-проекта. Адже й користувачі, і пошукові системи оцінюють якість сайту саме по якості контента.

Як відомо, наявність унікального контента є одним з найважливіших факторів при додаванні пошуковими системами сайту в топові позиції.

Іноді пошукові системи можуть не сприйняти унікальний контент і на це в них є певні причини. А саме, через використання унікального контента несумлінними користувачами в стилі «копіювати». Особливо часто контент крадуть у молодих блоггерів. У таких ситуаціях для власника сайту дуже важливо захистити свій унікальний контент. Для пошукових систем унікальність нашого сайту повинна мати бездоганну переконливість.

Прямий плагіат наших статей можна звернути нам на користь.  Досягти такого ефекту можна, опублікувавши на сайті так називані «гарячі» новини й, за допомогою спеціального коду, закріпити в тексті зворотнє посилання на наш сайт. У такому випадку скопійований і незаконно опублікований текст буде служити, як зворотнє посилання на наш ресурс. Головне, щоб посилання з непорядного сайту не нашкодили нашому сайту при його індексації пошуковою системою.

Якщо створювати перспективний веб-проект, а не сайт одноденку, щоб  інтернет-проект приносив прибуток і користувався популярністю, треба наповнювати його тільки унікальним контентом. На жаль, пошукові системи поки не навчилися з 100% точністю визначати першоджерело контента, а це значить, що наповнивши сайт цікавими й унікальними статтями, ми можемо одного чудового дня побачити їх на чужому сайті. При цьому пошукові системи можуть не розібратися, який саме сайт є першоджерелом, а який – плагіатором, і в результаті в пошуковій видачі є ймовірність, що буде знижений саме ваш ресурс. Сьогодні жоден сайт не захищений від крадіжки контента. Кожен власник сайту повинен бути готовим до захисту своєї інтелектуальної власності від плагіаторів.

Превентивні міри. На даний момент існує трохи щодо надійних способів попередити крадіжку текстового та графічного контента зі свого сайту й уникнути неприємностей, які може викликати подібна крадіжка.

1) Треба проставити на всіх сторінках сайту значок авторського права і написати, що статті захищені юридично. Банальне повідомлення про те, що контент захищений, зупиняє більшість потенційних плагіаторів. Ця превентивна міра не може гарантувати повний захист контента від розкрадань, але істотно знижує ризик крадіжки. Використання скриптів, що захищають тексти від копіювання не рекомендовано. Скрипти й плагини дуже часто приймаються пошуковими системами за спроби обману користування.

2) Навіть якщо статті з'явилися на чужих сайтах, ми можемо уникнути пессимізації свого ресурсу, якщо заздалегідь закріпити за собою статус першоджерела. Це можна зробити, якщо заздалегідь купувати для кожної своєї статті кілька вхідних посилань. При цьому кожне таке посилання повинна мати довгий анкор-цитату з тексту, що захищає. Пошукові системи в більшості випадків вважають першоджерелами матеріалу сайти, на яких тексти мають посилання із цитатами.

3) Також ми можемо знизити ризик копіювання наших статей, якщо будемо готувити статті таким чином, щоб їх не можна було розмістити на сторонніх ресурсах без серйозного виправлення.

4) Можна використовувати водяні знаки на зображеннях. Але цей спосіб може пошкодити, в деяких випадках навіть сховати, важливу для користувачів інформацію.

5) Використання сервісів Text2Image, тобто сервісів, які конвертують текстові інформацію у графічну завдяки спеціалізованим алгоритмам, перетворюючи текстові файли на графічні. В цьому випадку ми зможемо зберегти наш унікальній контент у повній мірі, але його не побачать пошукові системи, що призведе до неможливості потрапляння нових користувачів на сайт через запити до пошуковиків.

6) Генерація текстового контенту за допомогою скриптів. Цей спосіб також приведе до того, що унікальний контент припине індексуватися пошуковими системами.

7) З методів захисту унікального контента особливо варто виділити захист, за допомогою гіпертекстової розмітки. Наприклад, якщо в тег body вставити oncopy=»return false»,те цей прийом буде блокувати можливість друку й копіювання тексту. Це найпростіший метод захисту унікального контента і його легко можна обійти, скопіювавши текст зі збереженої сторінки. Скопіювати також можна й з вихідного коду. А якщо в цьому ж тегу використати інший скрипт, то функція копіювання до контенту буде просто не застосовна.

Зовнішній моніторинг. Жодна з перерахованих вище превентивних мір не є стовідсотковим захистом від крадіїв. Тому, якщо ми не хочемо, щоб наш унікальний контент, на створення якого ми витратили чимало часу й грошей, з'явився на чужих сайтах, час від часу треба проводити «зовнішню розвідку» – стежите за тим, щоб наші статті залишалися унікальними. Робити це не так вже і складно. Якщо статей на нашому ресурсі небагато, зовнішній моніторинг можна проводити вручну – просто скопіюйте фрагмент статті й спробувати його знайти через Яндекс й Google. Якщо наші матеріали є на сторонніх ресурсах, ми побачимо фрагмент тексту, що перевіряє, у пошуковій видачі.

Таким чином, відсутність захисту у повній мірі контента від крадіжок примушує вигадувати нові методи захисту. Існує необхідність у створенні великої  бібліотеці, яка буде зберігати в собі усі унікальні статті, і при зверненні у ці бібліотеки можна буде з упевненістю визначитись с авторством. Ця система дозволить пошуковим системам с більшою точністю видавати правильні пошукові запити, а користувачам не доведеться мандрувати з сайту на сайт та перечитувати одні й ті ж самі матеріали.