Студентка ІV курсу Сахно І.О.

Національний технічний університет України «КПІ», Україна

Три рівні товару на прикладі

крано-маніпуляторних установок

І рівень товару - товар за задумом

Крано-маніпуляторні установки – це товар, який являється засобом для виконання вантажно-розвантажувальних робіт при перевезенні вантажу.

ІІ рівень товару - товар в реальному виконанні

Крано-маніпуляторна установка має наступні характеристики: рівень якості, перелік властивостей, торгова марка.

Якість

Показники якості крано-маніпуляторної установки наступні:

?                Функціональне призначення. Крано-маніпуляторні установки забезпечують вантажно-розвантажувальні роботи на шасі вантажного автомобіля.

?                Довговічність. Термін експлуатації – понад 15 років.

1.                 Ергономічні властивості. До великих переваг кранів маніпуляторів відноситься і те, що вони займають дуже мало місця. Розмір КМУ – 1800-4545*1600-2585*425-800 мм (довжина, висота і ширина відповідно).

Технічні характеристики

Властивості крано-маніпуляторної установки - один із інструментів конкурентної боротьби. Вони використовуються для диференціації товарів компанії відносно продукції конкурентів і полягає в тому, щоб першими запропонувати кран-маніпулятор з новими властивостями.

Фізичні властивості крано-маніпуляторних установок наступні:

1)       максимальна висота підйому (характеристика, яка відображає максимальну висоту, на яку кран може підняти вантаж);

2)       вага КМУ (вага установки може коливатись від 600 кг до 4,5 т. Ця характеристика повязана з вантажопідйомністю машини, адже якщо вантажопідйомність складає 10 т то відповідно вона зменшується на вагу КМУ);

3)       кут повороту (поворот навколо своєї осі, це дуже важлива характеристика, яка дає можливість підіймати вантажі, які знаходяться з різних сторін машини);

4)       виліт стріли (макчимальна довжина крана при всіх висунитих секціях, характеристика важлива, коли вантаж знаходиться на деякій відстані від машини, а перешкоди заважають підїхати ближче);

5)       вантажопідйомність на максимальному вильоті стріли (максимальна вага вантажу, чку може підійняти кран при висунутих всіх секціях);

6)       вантажопідйомність на мінімальному. вильоті стріли (максимальна вага, яку може підійняти кран при мінімальному вильоті стріли);

7)       кількість секцій (кількість гідравлічних секцій, які подовжують кран).

Марка товару

Amco Veba – італійська компанія, котра є лідером у виробництві гідравлічних кранів-маніпуляторів Італії, а в загальноєвропейському масштабі входить в першу п'ятірку виробників крано-маніпуляторної техніки. Компанія Amco Veba начала свою діяльність в 1980 році під торговою маркою «Amco VebaТМ». В якості торгового знаку виступає:

Рис. 3.1. Логотип кранів-маніпуляторів «Amco Veba»

Даний логотип використовується для формування у свідомості споживача різниці між однорідними товарами конкурентів та продукцією даної компанії.

ІІІ рівень товару - товар з підкріпленням

Монтаж крана-маніпулятора на шасі автомобіля

Правильна установка крана-маніпулятора на вантажний автомобіль потребує виконання переліку важливих умов. Дані умови повинні забезпечити правильність подальшої експлуатації автокрана і виконання заявлених характеристик. Одним з найважливіших для споживача моментів на даному етапі – це швидкість монтажу та дотримання всіх норм та правил для безпечного використання КМУ.

В компанії «АВТЕК» монтаж КМУ проводиться протягом 2 тижнів, що являється достатньо високим показником в порівнянні з конкурентами.

Сервісне обслуговування

КМУ «АВТЕК» в Україні має гарантовану сервісну підтримку. Підприємство створило мережу станцій технічного обслуговування (СТО) майже у всіх обласних центрах на базі регіональних партнерів. Їх роботу координує спеціалізоване підприємство "АВТОСЕРВІС «АВТЕК»". Персонал сервісних центрів регулярно проходить навчання і атестацію. Регіональні сервісні центри працюють 12 годин на добу і мають всі необхідні запасні частини і інструменти для того, щоб протягом декількох годин усунути неполадки.

Відношення між клієнтами і сервісною службою регламентуються договором про сервісне обслуговування. Строге виконання договірних зобов'язань, як показує багаторічний досвід, виключає будь-які проблеми при експлуатації висококласного устаткування. Велика увага в своїй роботі сервісні служби приділяють профілактичним оглядам устаткування і консультуванню клієнтів. Пункт про обов'язкове профілактичне обслуговування устаткування є одним з основних в договорі про гарантійне обслуговування устаткування. Більше двадцяти добре оснащених регіональних СТО «АВТЕК» гарантують сервісну підтримку устаткуванню і надання кваліфікованої допомоги споживач.

Література:

1. Котлер Ф., Келлер К.Л. Маркетинговий менеджмент [Текст] : Підручник /  Ф. Котлер, К.Л. Келлер, А.Ф. Павленко та ін.. – К.: Видавництво «Хімджест», 2008. – 720 с. – ISBN 978-966-8537-56-1.

2. Зозулёв, А.В. Промышленный маркетинг: стратегический аспект [Текст] : учёб.  пос. / А. В. Зозулёв. - Харьков : Студцентр, 2005. – 328 с. : ил. ; табл.. – Библиогр. 86 наим (с. 321- 325). – 800 экз. – ISBN 966-7530-38-8.