Виходець О.М

Одеський інститут підприєэмництва та права

ЗАСАДИ ПОЛІТИЧНОЇ КУЛЬТУРИ  ЗМІ

                                                             

         В сучасний момент культурні вимоги до ЗМІ не тільки є суттево великими, але ще і тому,що вони безпрерервно зростають. Причини цього лежать в площині розвитку демократіі, але ще й тому що пересічний громадянин має значний кругозір, бо має доступ до закордоних ЗМІ, що надає можливість зрівняння інформації.

        Пряме зрівняння культури ЗМІ з культурою підприємства (організації) правомірно лише в деяких аспектах. Перші – це творчі організації, де кваліфікація журналістів повинная бути дуже великою, значні і кваліфікаційні вимоги до них. Тому же, ежеденно виконуються інші роботи. Працювати можна не тільки в офісі, можна вдома, чи в других містах – в бібліотеці, на підприємстві. Тобто там, де є фактичний матеріал.

        Не завжди в своєй структурі  ЗМІ  мають типографію, але якщо вони і мають її – це допоміжне виробництво (відділ).

        Журналістська діяльність мало змінилась за останні десятиріччя (хоча творити тепер допомогає офісна техніка). Але що стосується типографії – сьогодні друкування та випуск видань – це є процес значно автоматизований. Тому кількість працевників в типографії може бути значно менше, ніж в редакції ЗМІ

        Тому культуру ЗМІ слід розглядати в двох аспектах – внутрішня та зовнішня. Внутрішня – це культура створення інформаційного чи публіцистичного матеріалу для подальшого тиражування. Зовнішня – це культура тиражування та збуту видавничих матеріалів.

       До сього часу культурологи вважають, що є культура організаційна і окремо культура корпоративна. Не приймається до уваги, що ці культури пов`язані ідеологічними засадами. Що стосується  ЗМІ – слід вважати (це вже було показано) тут є една культура – організаційно-корпоративна. Під організаційною культурою слід розуміти культуру внутрішню, пов`язану зі створенням інформаційно-публіцистичного матеріалу для подальшої публікації. Зовнішня культура – це видання та збут матеріалів.

       На рис.2.1 наведено блок-схема для ілюстрації

      

 

              Рис.2.1.  Блок-схема організаційно-корпоративної

                              культури  ЗМІ.

 

       Як можна побачити з цього рис. головна позиція – це ідеологія та кваліфікація, котра залежить від освіти. Поєднання факторів, наведених на блок-схемі і формує «обличчя» журналіста. Але є і другорядні фактори, наприклад, культура зовнішнього вида, культура фотографування, культура користування офісною технікой. Ці фактори не є такими значними. Але без них неможливо собі уявити реального журналіста.

       Образ журналіста досить створений такий, що дозволяє казати про вимоги до нього тому, що успіх журналістської діяльності залежить не стільки від інформації, скільки від того що є на самом ділі сам журналіст. Щоб бути гарним журналістом треба багато вчитись, розвиватив собі навички, уміня, таланти. Але поперше треба ма (і подалі розвивати) особисті властивості:

-         Порядність. Не брехати, даже по дрібницім. Не зловживати довірою, зберігати мтеріальні ресурси. Не займатись інтріганством, чутками, плітками.

         Це необхідно для того, щоб ЗМІ не втягувалось во  

     внутрішню боротьбу (сами з своїми співробітниками).

-         Прямувати до самовдосканалення. Необхідно притягувати до себе інтерес читачів, знати більше другого, мати широкий кругозір. Журналіст повинен навчитись постійно вчитись.

-          Розвивати в себе вольові якості – щоб досягти цілі, мати свою думку, уходити від негативного впливу інших, робити мужні поступки, приймати рішення та відповідати за них.

                     Для цього дуже корисно:

-         читати матеріали про журналістіх (сильних та слабків),

-         бути любознательним і шукати професійну інформацію. Бо без цього починається деградація персони.

-         безпреревно аналізувати інформацію.

-          Займатись физічною культурою вона укріпляє характер.