Экономические науки. Маркетинг и менеджмент

 

Лавріненко Ю.Т., Яковенко Л.В.

науковий керівник к.п.н., доц. Клочко О.В.

 

Вінницький національний аграрний університет, Україна

 

Система обслуговування робочих місць менеджерів

 

Успішність реалізації економічних, організаційно-розпорядчих, соціально-психологічних методів багато в чому буде залежати від прийомів та інструментів роботи менеджера. Техніка керівника виступає в ролі способів і прийомів реалізації принципів управління в практику менеджменту.

В організації оснащення процесу управлінської праці технічними засобами доцільно забезпечити комплексне використання засобів оргтехніки за видами робіт:

- підготовка текстової документації;

- обробка вхідних і вихідних документів;

- копіювання і розмноження документів;

- зберігання, пошук і передача документів;

- обчислювальні операції;

- забезпечення оперативного зв'язку та сигнальної інформацією;

- оснащення устаткуванням і меблями службових приміщень.

Важливо при організації робочого місця керівника передбачити його гнучкість, тобто оперативність реагування на зміну зовнішнього чи внутрішнього середовища підприємства. Така гнучкість забезпечує високу швидкість і якість обробки інформації, доведення результатів аналізу до підлеглих, організацію необхідного контролю за виконанням.
Розвиток інформаційних технологій дозволило керівництву вводити в практику так званий дистанційний менеджмент, заснований на принципі дистанційного управління за допомогою створення великих високоефективних систем обробки даних і пов'язаний з об'єднанням верхнього рівня ієрархії організації з безпосередніми виконавцями за допомогою комунікаційних каналів і різного роду експертних систем, які беруть на себе ті функції управління, які в звичайних оргструктурах реалізовуються менеджерами середньої ланки.

Широке розповсюдження набули у менеджменті так звані автоматизовані місця керівника (АРМ). Склад АРМ комплектується ПК, має алфавітну записну книжку для адрес і телефонів, електронний щоденник, кошти для збереження та зберігання кореспонденції, систему контролю за ходом виконання прийнятих рішень. Під електронним офісом розуміють програмно-апаратний комплекс, за допомогою якого здійснюють обробку документів що дозволяє автоматизувати роботу користувачів в системах управління.

До його складу входять наступні апаратні засоби:

- один або декілька персональних комп'ютерів, можливо, об'єднаних у мережу;

- передавальні пристрої;

- засоби копіювання документів;

- сканери для введення текстової та графічної інформації безпосередньо з первинних документів;

- проекційне обладнання для проведення презентацій.

Таким чином, рішення задач менеджменту передбачає широке використання автоматизованих технологій, зокрема використання електронного офісу.

 

Література:

 

1. Особливості розробки автоматизації виробництва / За ред. Сухова В.І. –

К., 2004.

2. Петров М. В Информационные технологии как инструмент управления финансового директора. М: ”Корпоративный менеджмент”, 2001.

3. Тонкощі автоматизації виробництва // Людина і комп’ютер. – 2006. - №4. – С.8-10.