Конференція „Европейская                 Секція: Експериментальна та

наука ХХІ века                                     клінічна фармакологія

16-31 мая 2007 г.     

 

ЗНАЧЕННЯ ЦИРКУЛЮЮЧИХ ІМУННИХ КОМПЛЕКСІВ В КРОВІ ДЛЯ ДІАГНОСТИКИ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОГО АЛЕРГІЧНОГО АЛЬВЕОЛІТУ

Регеда М.С., Ковалишин О.А., Матолінець О.М., Любицький І.М., Регеда М.М.

Національний медичний університет ім. Данила Галицького.  Львів

Медичний інститут.  Львів

Екзогенний алергічний альвеоліт (ЕАА) – це імунно-алергічне захворювання легень, яке характеризується дифузним ураженням альвеол та термінальних бронхіол і проявляється у вигляді дифузно-розсіяних альвеолітів. Ця патологія займає 2,4% від числа захворювань бронхолегеневої системи. Відомо, що циркулюючі імунні комплекси (ЦІК) відіграють важливу роль в патогенезі алергічного альвеоліту (АА), оскільки імунокомплексний механізм пошкодження тканин є основним для цього захворювання.

Тому метою нашого дослідження є визначення ЦІК різних розмірів у крові при експериментальному АА в різні періоди розвитку захворювання та з’ясування його ролі для діагностики.

Експерименти проведені на 40 морських свинках, масою тіла 0,28-0,32 кг. Тварини розподілялися на чотири серії: перша – інтактні морські свинки (контроль), друга – хворі тварини на експериментальний АА (на 30 день захворювання), третя – хворі тварини на експериментальний АА (на 40 день захворювання) і четверта – хворі тварини на 60 день захворювання.

Моделювання алергічного альвеоліту проводилося за методом J.V.Fink, V.L.Moore (1980) в модифікації О.О.Орєхова, Ю.А.Кирилова (1985). Кількісне визначення ЦІК здійснювали методом V.Haskova, J.Kaslik (1977). Цифровий матеріал опрацьований статистично методом Стюдента.

Результати дослідження показали, що рівень циркулюючих імунних комплексів у крові при експериментальному АА зростав в залежності від періодів захворювання в порівнянні з контрольними величинами.

На 30, 40 і 60 дні захворювання рівень малих розмірів ЦІК у крові зростав відповідно на 40,2%, 46,8% і 49,3% напроти показників інтактних тварин. В той же час були підвищені показники середніх та великих розмірів ЦІК відповідно на 42,4%, 47,9% і 50,1% та 30,3%, 34,6% і 35,8% у різні періоди експериментального АА в порівнянні з контролем.

Таким чином визначення ЦІК у крові тварин хворих на експериментальний алергічний альвеоліт може мати важливе значення не тільки для патогенезу, але й для діагностики цього легеневого захворювання.

 

 

Регеда М.С. – доктор медичних наук, професор, Заслужений працівник освіти України, академік АНВШ України, завідувач кафедри патологічної фізіології ЛНМУ ім. Данила Галицького, ректор Львівського приватного медичного інституту.

 

Адреса:

79060

м.Львів

вул. Наукова, 52/15

Регеда М.С.

Тел.дом. (032)63-09-17